SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 7303131
nr 730 3131
Gräddkanna
silver. Möjligen Norge 1800-tal. Graverad hertigkrona över A. , höjd: 9, 5, längd: 14, 5, 165 g
måndag 5 december 2011
kl 17:21:02
5 dec
Läs mer om Silver
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.